Barbie

Již několik desetiletí patří mezi nejznámější panenky pro děti krásná a kouzelná panenka Barbie od Mattela. Téměř okamžitě poté, co byla představena veřejnosti, stala se panenka Barbie společně se svým přítelem Kenem úspěšným fenoménem v celé Americe a posléze i na ostatních kontinentech. Revoluční panenka Barbie jako první hračka pro děti ztělesňovala dospělou ženu, jež je sebevědomá, krásná a má spoustu zajímavých šatů i doplňků. Vzorem moderního muže se pak stal její stylový přítel Ken. Přinášíme vám tedy velký výběr dětských hraček a nevšedních doplňků od značky Barbie.

 

Panenka Barbie

Po celou dobu své existence je tato panenka módní ikonou, která jde s dobou, a proto je stále IN. Vaše dcera si jistě zamiluje překrásnou panenku princeznu Barbie, bude chtít mít neodolatelný hlas jako zpěvačka Barbie, kouzelnou moc jako víla Barbie a znát podmořský svět jako mořská panenka Barbie. Každá panenka má překrásné dlouhé vlasy, které lze česat a upravovat do nejrůznějších účesů, nespočet krásných šatů pro každou příležitost a některá i auto, koně či spoustu módních doplňků.

Vznik značky Mattel Barbie

Panenka byla vytvořena v roce 1959 podle vzoru německé panenky Bild Lilli majitelkou firmy Mattel vyrábějící hračky pro děti - Ruth Handlerovou. Ta ji pojmenovala po své dceři a přítele Barbie Kena podle svého syna. První dospělá panenka, která nosila moderní šaty, se rychle stala světovým hitem.

Nejen hračka pro děti

Panenka Barbie prošla za dlouhé roky své existence mnoha změnami přesně v duchu dobových trendů, je tedy obrazem historie oblékání, líčení i úpravy vlasů žen od poloviny dvacátého století. V současné době proto tato panenka není pouze hračkou pro děti, ale těší se také velké pozornosti sběratelů.

 
Doprava zdarma od 1500,- Kč