Puzzle

Puzzle dlouhodobě patří mezi vyhledávanou zábavu pro děti i dospělé. Nejmenší děti začínají skládat puzzle o 12 dílcích. S narůstajícím věkem pak počet dílků, a tedy i náročnost skládačky přibývá. Opravdoví nadšenci se mohou bavit až dlouhé dny při stavění obrázků sestávajících i z tisíců dílků. K dostání je mnoho různých variant - jednoduché dřevěné puzzle, dětské puzzle v obyčejné nebo dřevěné krabičce, puzzle na podložce či nevšední 3D puzzlebally, avšak všechny s obrázky oblíbených dětských postaviček, jako jsou hrdinové od Disney či z večerníčků a další.

 

Dětské puzzle

Proč je skládání puzzle stále tak oblíbenou dětskou hrou? Možná proto, že se vlastně jedná o tvůrčí činnost. I malé děti, které ještě nedovedou dobře kreslit, mohou díky barevným skládačkám vytvořit obrázek svého idolu. Je to vlastně velice vzrušující činnost. Složený obrázek pak lze rozbořit a začít znovu, nebo je možné jej slepit, zarámovat a pověsit na stěnu jako originální dekoraci. Mimo to je skládání vhodným nácvikem pro rozvoj jemné motoriky a představivosti u dětí předškolního věku.

Skládání s předlohou

Ke každému puzzle je přiložena kopie obrázku, který má po správném složení všech dílků vzniknout. Pro nejmenší děti jsou k dispozici malá puzzle na dřevěných deskách, které mají tento obrázek umístěn ve své horní části. Děti si tak mohou hrát přímo na desce a výslednou skládačku lze kdykoliv přenést.

Nevšední prostorové 3D puzzle

V současné době jsou u starších dětí hitem také originální plastická či prostorová puzzle. Při troše šikovnosti pod jejich rukama může vzniknout zmenšená podoba známé budovy či geometrického tvaru. Velmi krásné jsou takzvané puzzlebally, což jsou puzzle obrázky, které se sestavují do tvaru koule.

 
Doprava zdarma od 1500,- Kč